O mně

Co napsat o mně ve spojitosti s Čajem a tím Okolo?

Jak jsem se dostal k čaji je popsáno zde.
Proč jsem se rozhodl založit tento blog je pro změnu popsáno zde.

Co dále? Myslím si, že by bylo vhodné upřesnit ještě pár věcí a zde je k tomu nejvhodnější místo.

Považuji za nezbytné zmínit, že nejsem "čajový profesionál". Čaj jsem nikde nestudoval, veškeré informace, kterými disponuji pochází buď z dostupné literatury (jak papírové tak i elektronické), z praktických zkušeností nebo od čajových přátel. Čaje zde budu pouze popisovat, nikoliv hodnotit. Věřím, že jsem schopen u čaje popsat takové věci, jako list před a po vylouhování, barva a vzhled nálevu a podobně a tyto atributy případně porovnat s tím, jak by daný čaj měl vypadat (pokud budu mít dost zdrojů, které se na těchto elementárních vlastnostech jednitlivého čaje shodnou). V této oblasti jsem samozřejmě otevřen věcným připomínkám.

Dále považuji za nutné připomenout, že veškeré případné popisy chutě či vůně čaje budou samozřejmě subjektivní. Na objektivní popis (koštérské zhodnocení) si rozhodně netroufám a myslím, že na na to ani nemám ty správné chuťové buňky.

S psaním článků samozřejmě souvisí problematika zdrojů. Pokud zveřejním nějaký článek, který bude v podstatě sumou informací převzatých, tak zdroje samozřejmě uvedu. V článcích, kde se objeví pouze všeobecně známé informace typu "2 gramy čaje na 100ml tester", zdroje uvádět nebudu.

Nakonec je vhodné zmínit, že nejsem obchodně, finančně, příbuzensky či nějak jinak spojen s jakýmkoliv prodejcem čaje. Připouštím ale, že mám, asi jako každý čajový zákazník, oblíbené a na druhou stranu i neoblíbené prodejce. V tomto blogu se pokusím tyto osobní preference odstranit. Zaručit to ale nemohu.

Pokud by jste chtěli jakýkoliv materiál (texty, fotografie) zveřejněný na těchto stránkách jakkoliv využít, prosím, kontaktujte mě ohledně svolení. Děkuji.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář. Prosím vyvarujte se jakýchkoliv úrážlivých či jinak závadných komentářů. Takovéto komentáře so dovoluji upravit (vymazat nevhodná slova) nebo vůbec nezveřejnit - z tohoto důvodu se Váš komentář může zobrazit se zpožděním. Děkuji.